Kedudukan Ringgit Malaysia Terkini

/
1 Comments

Ringgit jatuh ke RM4.48/1 US Dollar


Tengah hari ni, jom kita tengok bab Ekonomi pula. Kita lihat kedudukan Ringgit Malaysia pada hari ini.

Kedudukan Ringgit Malaysia Terkini

Abe We pun bukanlah mahir dalam bidang ekonomi ni. Cuma risau dengan keadaan ekonomi yang boleh di katakan teruk juga lah.

Ringgit jatuh pada kedudukan terendah


Jika kita lihat graf di atas, dalam masa 1 tahun, kedudukan Ringgit Malaysia berada paling rendah iaitu RM4.48. Kalau nak ikutkan, pada 4 Januari adalah kedudukan yang paling rendah iaitu RM4.497 atau di genapkan menjadi RM4.50/1 USD.

Kedudukan Ringgit Malaysia Terkini

Hal ini membimbangkan kita sebenarnya walaupun media massa tidak pernah nak siarkan sangat hal ini.

Semakin hari, nilai Ringgit semakin turun. Efek yang ketara ialah mengenai pandangan segelintir pakar yang meramalkan pada tahun ini, tahun 2017, ekonomi Malaysia akan mencapai tahap yang mencabar.

Bagaimana yang di takrifkan sebagai mencabar tu, kita akan alami sendiri. Dan bagi mereka yang berkerja di luar negara contohnya Singapura, ini adalah saat yang membahagiakan.

Persediaan pemegang akaun Adsense


Begitu juga mereka yang mempunyai akaun Adsense. Bagi mereka yang mempunyai akaun Adsense, sebelum withdraw duit tu, tengok-tengok juga ye kedudukan Ringgit terkini. Kalau kena tepat pada masanya, boleh senyum lebar.

Bagi mereka yang belum ada akaun Adsense, cepat-cepatlah mendaftar. Anda boleh ikuti tutorial di sini:-

Tips Pertama : http://bit.ly/2jnZPNe
Tips Kedua : http://bit.ly/2id1mrF
Tips Ketiga : http://bit.ly/2jnWyxr
Tips Keempat : http://bit.ly/2ib7EVn
Tips Kelima : http://bit.ly/2i8kf0z

untuk bacaan : http://bit.ly/2iYCYe2

Percutian ke luar negara


Sebenarnya, Abe We ada juga memasang angan-angan untuk bercuti di luar negara tahun ini. Namun, kalau tengok jadual di bawah ini, rasanya memang boleh lupakan dulu lah.

Top 10Jan 09, 2017 04:22 UTC
Malaysian Ringgit1.00 MYRinv. 1.00 MYR
US Dollar0.2233014.478251
Euro0.2121714.713182
British Pound0.1824085.482211
Indian Rupee15.2333540.065645
Australian Dollar0.3053813.274593
Canadian Dollar0.2959293.379186
Singapore Dollar0.3219813.105775
Swiss Franc0.2274134.397282
Japanese Yen26.2311360.038123
Chinese Yuan Renminbi1.5457180.646949
Alphabetical orderJan 09, 2017 04:22 UTC
Malaysian Ringgit1.00 MYR▲▼inv. 1.00 MYR▲▼
Argentine Peso3.5846140.278970
Australian Dollar0.3053813.274593
Bahraini Dinar0.08416211.881803
Botswana Pula2.3832220.419600
Brazilian Real0.7198931.389096
British Pound0.1824085.482211
Bruneian Dollar0.3219813.105775
Bulgarian Lev0.4146732.411539
Canadian Dollar0.2959293.379186
Chilean Peso149.0086960.006711
Chinese Yuan Renminbi1.5457180.646949
Colombian Peso653.3800480.001531
Croatian Kuna1.6083370.621760
Czech Koruna5.7319850.174460
Danish Krone1.5772390.634019
Emirati Dirham0.8201641.219269
Euro0.2121714.713182
Hong Kong Dollar1.7316920.577470
Hungarian Forint65.2155880.015334
Icelandic Krona25.3658550.039423
Indian Rupee15.2333540.065645
Indonesian Rupiah2988.8013930.000335
Iranian Rial7228.4912930.000138
Israeli Shekel0.8593641.163651
Japanese Yen26.2311360.038123
Kazakhstani Tenge73.6950600.013569
Kuwaiti Dinar0.06846414.606173
Latvian Lat0.1491146.706292
Libyan Dinar0.3195003.129893
Lithuanian Litas0.7325841.365032
Mauritian Rupee8.1263790.123056
Mexican Peso4.7413560.210910
Nepalese Rupee24.2862310.041176
New Zealand Dollar0.3211753.113568
Norwegian Krone1.9067440.524454
Omani Rial0.08597111.631822
Pakistani Rupee23.4064400.042723
Philippine Peso11.0807580.090247
Polish Zloty0.9245471.081610
Qatari Riyal0.8128401.230255
Romanian New Leu0.9557161.046336
Russian Ruble13.2834940.075281
Saudi Arabian Riyal0.8374811.194057
Singapore Dollar0.3219813.105775
South African Rand3.0734250.325370
South Korean Won269.5117310.003710
Sri Lankan Rupee33.4795560.029869
Swedish Krona2.0253620.493739
Swiss Franc0.2274134.397282
Taiwan New Dollar7.1853630.139172
Thai Baht7.9908270.125143
Trinidadian Dollar1.4960080.668446
Turkish Lira0.8142891.228065
US Dollar0.2233014.478251
Venezuelan Bolivar2.2273870.448956
Jan 09, 2017 04:22 UTC

SSPN i Plus Online, Segalanya Mudah? Klik Disini!

Tukar Domain blogspot ke .com dengan hanya RM35

Hilangkan masalah JERAWAT dan JERAGAT dengan set Q'Sarra




You may also like

1 comment:

  1. Risau dengan keadaan ekonomi sekarang.. Harga barang pula tak menentu. Nak tak nak mmg kena berjimat

    ReplyDelete